warsztaty kulinarne dla firm poznań zestawy erotyczne

Nawet najlepszy związek, który tworzony jest przez ludzi zgranych, dobrze dopasowanych i posiadających takie same pasje, może w pewnym momencie przechodzić kryzys. Wedrze się do niego rutyna, przewidywalność codziennych sytuacji, jakieś urazy, które nie zostaną wyjaśnione od razu i zaczną się nawarstwiać, i tragedia gotowa. Może się nagle okazać, że ta druga strona będzie nas cały czas drażniła, że będzie nas denerwował każdy jej gest, wszystko co zrobi, albo powie. Co więcej, może się okazać, że w każdym jej słowie czy działaniu będziemy się doszukiwali drugiego dna, które będzie miało nas skrzywdzić czy zranić. To będzie oznaczało, że od samego rana aż do wieczora, będziemy czekali na różnego rodzaj ataki i nawet jeśli one nie nadejdą, to nasz stosunek do tej drugiej osoby, nie będzie zbyt przychylny.

Szukajmy pomocy

Jeżeli zaczynamy dostrzegać, że w naszym związku dzieje się coś złego, że oddalamy się od siebie, nie potrafimy już ze sobą rozmawiać, że ta druga osoba nas drażni i jeśli tylko możemy, to staramy się jej unikać. To będzie to oznaczało, że potrzebujemy pomocy specjalisty. Kogoś, kto usiądzie z nami, porozmawia, spróbuje nas poznać, a następnie poprzez zadawanie odpowiednich pytań, będzie próbował dojść do tego, co się z nami stało, skąd te nasze problemy, dlaczego jesteśmy względem siebie nastawieni w taki, a nie inny sposób. Może się wówczas okazać, że dzięki takiej rozmowie inaczej spojrzymy nie tylko na tą drugą osobę i nasz związek z nią, ale również na nas samych. Może się okazać, że nie tyle jesteśmy źli na naszą drugą połówkę, ile jesteśmy źli na siebie, bo coś nam w życiu nie wyszło, a na tej drugiej stronie po prostu się wyżywamy.

Warto się zapisać na takie spotkania ze specjalistą, z terapeutą, który będzie miał odpowiednie doświadczenie i pomoże nam odkryć, co i dlaczego przestało funkcjonować w naszym związku. Może się okazać, że wystarczy kilka spotkań, aby to nasze nastawienie diametralnie się zmieniło.

Jak to może wyglądać?

Oczywiście do takiego terapeuty możemy chodzić osobno, jednak wówczas może się okazać, że nie będzie miał on całościowego spojrzenia na nasz związek i nie pomoże nam go uratować. Dlatego też, warto patrzeć na takie terapie, które powstały specjalnie z myślą o związkach. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko będzie się odbywało tak jak należy. Taki terapeuta z jednej strony najpierw porozmawia z każdym z nas z osobna, pozna nasz punkt widzenia, a później będzie chciał porozmawiać z nami wspólnie. To jak będziemy ze sobą rozmawiać, jak będziemy się do siebie odnosić, wiele mu powie o nas i o naszym związku. Co więcej, będziemy mogli również liczyć, że dzięki takiej kontrolowanej konfrontacji uda nam się wyjaśnić wszystkie niedomówienia, konflikty, a więc też oczyścimy atmosferę w naszym związku. Warto wiedzieć, że są specjaliści, których zadaniem jest przede wszystkim ratowanie związków. Jeśli mamy poczucie, że u nas coś zaczęło szwankować, to jak najszybciej powinniśmy szukać kogoś, kto pomoże nam rozwiązać ten problem.

www.antonioland.pl