sprzątanie biur gliwice https://icomms.pl/nowe-trendy-w-budowaniu-zaangazowania-pracownikow-czesc-ii/

Monitoring pojazdów jest szczególnie przydatny w przypadku floty samochodowej, np. w większych firmach. Monitoring taki daje szeroki zakres jeżeli chodzi nie tylko o samo bezpieczeństwo pojazdu, ale także w kwestii kontroli tego, jak i w jakim celu pojazd jest użytkowany. Monitoring przede wszystkim pozwoli odnaleźć auto jeżeli zostanie ono skradzione. Lokalizator GPS umożliwi namierzenie auta i wyznaczenie trasy, jaką się ono poruszało.

Jednak to nie wszystko. Monitoring pozwala także na stałe śledzenie drogi pojazdu, także w ciągu dni roboczych. Dzięki czemu pracodawcy mogą kontrolować trasy przejazdu floty. Monitoring pozwala także na oszacowanie średniego zużycia paliwa, dzięki czemu pomoże przewidzieć ile będzie go potrzeba na przejazd danej trasy. Dzięki korzystaniu z tej funkcji mozna uniknąć wykorzystywania pojazdów do celów prywatnych.

Taki monitoring floty powinien skutecznie odstraszyć wszystkich nieuczciwych pracowników. Zainstalowanie monitoringu w pojazdach flotowych wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami. Najwyższy jest pierwszorazowy koszt, który związany jest z zakupem potrzebnych sprzętów oraz z ich zamontowaniem. Kolejne koszty są już regularne i niższe. Dotyczą one comiesięcznych spisów danych jak i ewnetualnej naprawy czy konserwacji sprzętu.

W przypadku zakupu monitoringu dla całej floty pojazdów, można liczyć na naprawdę duże zniżki – zazwyczaj usługodawcy proponują tym niższą cenę im flota jest większa. Warto zatem skorzystać z takiej opcji.