www.nanocluster.pl mycie kostki chodnikowej

Monitoring jest jednym z najpopularniejszych obecnie systemów zwiększających bezpieczeństwo obiektów. Stosowany jest zarówno na wielkich obszarach obiektów publicznych czy handlowych jak i na terenach prywatnych posesji. Sam monitoring można podzielić na kilka typów, które znajdują zastosowanie w obiektach różnej kategorii. Wszystkie typy monitoringów opierają swoje działanie jednak głównie na pracy kamer, które rejestrują obraz, czasami także dodatkowo dźwięk. W przypadku np.

obiektów handlowych najlepiej sprawdzają się telewizyjne kamery przemysłowe. Dają one możliwość obserwowania nawet z bardzo dużych odległości, pozwalają też monitorować sytuację jednocześnie nawet z kilkuset kamer. Co ważne personel monitorujący ma możliwość w każdej chwili zmienić widok z kamery i obserwować inna cześć danego obiektu. W przypadku terenów prywatnych stosuje się mnie zaawansowane systemy, które rzecz oczywista są też o wiele tańsze. Co prawda mają też mniejszy zakres działania, jednak możliwości, które dają, w zupełności wystarczają prywatnym użytkownikom.

Należy jednak mieć świadomość tego, że klasyczny monitoring opierający się na działaniu kilku kamer nie gwarantuje nigdy pełnego bezpieczeństwa. Daje on co prawda możliwość rejestracji obrazu, czasami także i dźwięku, jednak nie zawiadomi nas np. o wybuchu pożaru czy zalaniu pomieszczenia woda. W tym celu obiekt należy wyposażyć także w dodatkowe systemy zabezpieczeń oraz inne czujniki, np. wykrywacze dymu oraz czujniki ruchu.

roboczy fartuch