aspazja https://eretina.pl/

Soczewki kontaktowe to bardzo wielkie ułatwienie dla osób, które mają wady wzroku (zwłaszcza duże). Nie wszyscy lubią okulary korekcyjne, np. z poprzez brak poczucia należytego komfortu. Warto pamiętać, że soczewki nie są jednak dobre, kiedy używa ich się dzień w dzień, po więcej niż 8h.

Bardzo meczą oczy, wysuszają i mogą stać się źródłem infekcji. Wiedza na temat poprawnego dbania o soczewki kontaktowe to podstawa ich użytkowników. A oto kilka zasad, których należy przestrzegać:

  • Bardzo ważne jest to, aby soczewki kontaktowe zawsze dobierać odpowiednio pod swoją wadę i kształt gałki ocznej. Z pewnością te pierwsze poleci i dobierze okulista, który dokładnie wymierzy te, które będą pasować idealnie.

    Oprócz powyższego, wiadomo, że soczewki łatwiej i taniej jest nabyć w sklepach internetowych. Należy jednak pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na ich datę ważności i sposób zapakowania przesyłki. Jest to bardzo delikatny materiał, który w bardzo prosty sposób można zniszczyć, a takie nie będą nadawały się do noszenia i używania;

  • Soczewki kontaktowe trzeba nosić tyle na ile są przeznaczone (ani dnia dłużej). W przypadku kiedy wyraźnie czujemy jakąś wadę i dyskomfort – od razu należy je wyrzucić i skontaktować się z producentem;
  • Zarówno o soczewki jak i o pojemniki do ich przechowywania trzeba dbać i regularnie czyścić specjalnymi środkami do tego przeznaczonymi (np.

    płyny do soczewek). Warto pamiętać, że przed każdą aplikacją należy dokładnie umyć dłonie antybakteryjnym mydłem, a następnie wytrzeć je w jednorazowy ręcznik papierowy. To zapewni obniżenie ryzyka zakażenia i przedostania się bakterii do oka do minimum.

.