www.us.zagan.pl dekoracje do domu

Kiedy poznajemy kogoś nowego, kto przyciąga naszą uwagę, to na początku jesteśmy nim zauroczeni. W pewnym momencie może dojść do zakochania, kiedy to widzimy jedynie dobre zachowania tej osoby, ale jednocześnie nie widzimy żadnych jej wad. Jednak im dłużej się znamy, im więcej czasu ze sobą spędzamy, tym lepiej widzimy daną osobę, spadają nam z oczu różowe okulary, widzimy jej wady i te rzeczy, do których mamy różne podejście. Wówczas albo się rozchodzimy, albo pracujemy nad tym co nas różni, bo stan zakochania przeszedł już w miłość. Jednak mimo wszystko po pewnym czasie do związku może wdać się rutyna i może się okazać, że jesteśmy znudzeni tą drugą osobą. W jaki więc sposób dbać o związek, żeby mimo rutyny dnia codziennego, nadal był on udany?

Drobne gesty

Czasami wydaje nam się, że potrzeba wielkich rzeczy, aby pokazać drugiej osobie, że ją kochamy.

Uważamy, że potrzebne są kwiaty, wystawne kolacje, kina i restauracje, aby można było pokazać, że dana osoba cały czas jest dla nas ważna i że istotny jest również dla nas nasz związek. Jak się okazuje, chociaż takie rzeczy też są ważne, to jednak znacznie ważniejsze dla budowania trwałego i mocnego związku są drobne, codzienne gesty. Zrobienie herbaty, pomoc w domowych sprawach, przygotowanie śniadania, zapytanie o samopoczucie, czy przytulenie. To właśnie tego typu rzeczy sprawiają, że człowiek cały czas czuje się ważny, doceniany i zauważany, a co się z tym wiąże, niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, żeby tego typu drobne gesty wykonywać, bo one też pokazują, że cały czas dostrzegamy potrzeby tej drugiej osoby, że chcemy się o nią troszczyć i chcemy mieć pewność, że ma ona to wszystko, co jest jej potrzebne do szczęścia. A te większe gesty, jak kino czy restauracja, powinny się też pojawiać co jakiś czas, chociażby po to, aby przerwać codzienną rutynę i uczcić jakieś ważne dla nas wydarzenie.

Co jeszcze może pomóc?

Zastanawiamy się, co jeszcze może pomóc jeśli chodzi o tworzenie trwałego związku? Bardzo ważna w tym wszystkim będzie rozmowa.

Nie tylko ta o codziennych sprawach, kto zrobi zakupy, kto wyrzuci śmieci, a kto zawiezie dzieci na zajęcia dodatkowe, ale również ta dotycząca naszych marzeń, planów, tego co jeszcze chcielibyśmy osiągnąć w życiu. Im więcej będziemy ze sobą rozmawiali, tym więcej będziemy o sobie nawzajem wiedzieli, tym łatwiej też będzie nam wychwycić wszelkie sygnały, które mogłyby pokazywać, że w naszym związku zaczyna dziać się coś niedobrego. Tak naprawdę mocny i trwały związek to taki, gdzie partnerzy żyją ze sobą, a nie obok siebie. Dlatego też, tak ważne jest to, aby cały czas się interesować tą drugą połówką, jej samopoczuciem, tym co się dzieje w jej życiu. Wówczas będzie się czuła ważna i doceniana, a to oznacza, że łatwiej będzie nam budować trwały związek. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, po jakie rozwiązania sięgnąć i co więcej, sprawdzić czy gdzieś już nie zaczęliśmy popełniać błędów.

Może w codziennym zabieganiu zapomnieliśmy, jak ważne są drobne gesty, które możemy okazywać ukochanej osobie?.

sklep erotyczny