www.fratiminoricalabria.org https://aspazja.pl/encyklopedia/blizny-na-dekolcie

Zdecydowana większość osób, które decydują się na przekłucie ciała udaje się w tym celu do kosmetyczki. Niestety tylko nieliczny są świadomi tego, jaka jest różnica pomiędzy zbiegiem wykonywanym u zawodowego piercera, a tym u kosmetyczki. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kosmetyczka nie jest specjalnie szkolona z zakresu przekłuwania ciała, w przeciwieństwie do piercera. Kosmetyczka, nawet bardzo dobra, nie ma takiej wiedzy jak i umiejętności w przekłuwaniu jakie posiada piercer, który zajmuje się przede wszystkim tymi właśnie aspektami.

Podstawową różnicą jest przede wszystkim sposób przekłuwania: kosmetyczka zrobi to automatycznym pistoletem, piercer – ręcznie. Przy przekłuwaniu pistoletem może pojawić się problem złego wyprofilowania przekłucia, przez co kolczyk będzie źle umieszczony i będzie źle wyglądał np. asymetrycznie. Piercer natomiast manualnie wykonując przekłucie ma możliwość jego zoptymalizowania w zależności od miejsca nakłucia.

Dobrze przygotowany piercer ma także cały zestaw kolczyków odpowiednich do rodzaju nakłucia i okresu od wykonania zabiegu.