pedicure

Zima to czas, w którym nasza skóra w dużej mierze potrzebuje wsparcia w postaci zabiegów kosmetycznych. Istotne znaczenie ma nie tylko to, czy zdecydujemy się na któryś z zabiegów, ale również, jaki zabieg wybierzemy. W okresie zimowy naszej skórze szczególnie potrzebna może być mezoterapia, czy fotoodmładzanie.

Zabiegi, których nasza skóra potrzebuje w szczególności zimą

 • Mezoterapia bezigłowa to jeden z tych zabiegów, o który warto pokusić się zimą. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu urządzenia, które wytwarza prąd elektryczny, który następnie dociera do wnętrza skóry oraz do wnętrza komórek. Dzięki temu powstają nowe kanały, za pośrednictwem których istnieje możliwość aplikowania preparatów kosmetycznych, docierających do najgłębszych warstw skóry.

  Po tym zabiegu skóra jest nie tylko gładsza i bardziej jędrna, ale przede wszystkim także dogłębnie nawilżona i zdrowsza.

 • Mikrodermabrazja to zabieg przez wielu nazywany peelingiem mechanicznym. Celem zabiegu jest zregenerowanie i wygładzenie skóry. Mikrodermabrazja wpływa na poprawę elastyczności oraz kolorytu skóry. Zabieg ten jest przeznaczony niemal dla każdego typu skóry, za wyjątkiem skóry wrażliwej i delikatnej. W takim przypadku warto zdecydować się na mikrodermabrazję diamentową.

  W przypadku skóry z przebarwieniami, najczęściej polecanym rodzajem mikrodermabrazji jest mikrodermabrazja proszkowa – jeden z najsilniejszych typów mikrodermabrazji.

 • Peeling chemiczny to zabieg, który jest szczególnie potrzebny naszej skórze zimą. Zabieg ten najczęściej wykonuje się przy użyciu kwasów m.in. kwasu migdałowego, salicylowego, czy glikolowego. Wnikający w skórę kwas pozwala na szybkie usunięcie niechcianych piegów, przebarwień, czy zmian po trądziku.

 • Masaż to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetyczno-relaksacyjnych, na który decydujemy się właśnie zimą. Masaż bowiem nie tylko doskonale odpręża ciało, ale także je rozgrzewa. W zimowe dni potrzebujemy szczególnie dużo energii, którą mogą przynieść nam masaże. Dużą popularnością cieszą się masaże zarówno klasyczne, jak również masaże z wykorzystaniem gorącej świecy, gorącej czekolady, czy rozgrzewających olejków eterycznych.
 • Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który cieszy się coraz większą popularnością. Polega on na wprowadzaniu poprzez wkłucie, w warstwy podskórne kwasów, aminokwasów, witamin, czy mikroelementów.

  Mezoterapia doskonale odżywia i ujędrnia skórę.

.

www.spejs.eu