www.krizzcode.com wyroby z mosiądzu warszawa

Każdy materiał ma nieco inną teksturę, jednak zdaje się, że zdecydowana większość z nich, jeśli nawet nie wszystkie, są do podrobienia. Ktoś mógłby się zapytać, jaki jest sens tworzenia takich imitacji. Odpowiedź jest bardzo prosta – często koszt wyprodukowania imitacji jest zdecydowanie mniejszy od kosztu, jaki musielibyśmy ponieść chcąc wejść w posiadanie oryginału.

Zdarza się też czasem, że niektóre imitacje mają lepsze właściwości od oryginałów. Z pewnością wielu z nas potrafi docenić teksturę drewna. Elementy wykonane z tego materiału są szczególnie atrakcyjne pod względem wizualnym, kiedy widać ich oryginalność objawiającą się w niepowtarzalności usłojenia czy też w obecności sęków.

Zdaje się więc, że drewno jest przez nas cenione głównie ze względu na jego teksturę. Istnieją imitacje drewna, które mają teksturę niemal identyczną, a do tego nieco bardziej interesujące właściwości. Spotkać można na przykład materiały drewnopodobne, które nie są łatwopalne, a do tego charakteryzują się zdecydowanie mniejszą wagą od oryginałów.