https://www.mag-gaz.pl/

Nie da się ukryć, że drewno jest chyba najbardziej klasycznym z materiałów, z których korzystamy na co dzień. Chociaż ludzkość używa go od tysięcy lat, a przez ten czas udało się znaleźć albo też stworzyć wiele innych bardzo ciekawych materiałów, to jednak nadal drewno cieszy się ogromną popularnością, chociaż nie jest przecież jakoś szczególnie odporne czy też lekkie. Jak można wytłumaczyć ren fenomen? Zdaje się, że ogromną rolę odgrywa tutaj tekstura tego materiału.

Można postawić tezę, że najcudowniejsze dzieła sztuki tworzy sama natura. Drewno może być tutaj dobrym przykładem potwierdzającym tę teorię. Warto zwrócić uwagę, że każdy kawałek drewna jest nieco inny i nie chodzi tutaj wyłącznie o podział na gatunki drewna.

Inne są przecież za każdym razem usłojenia oraz rozłożenie sęków. Różnice dostrzegalne są również na poziomie kolorystycznym. Podsumowując, można powiedzieć, że fenomen drewna jako materiału ozdobnego tkwić może właśnie w jego teksturze, która jest wspaniałym dziełem natury.

www.zaawansowanenawozy.pl